30 Marzec 2015 01:20
NASZE IMPREZY 2015
MARCOWA AKADEMIA RELAKSACYJNA
MAJOWA AKADEMIA SZKOLENIOWA
TURNUS WAKACYJNY DŹWIRZYNO
REJS PO MOŻU PÓŁNOCNYM 10 EDYCJA
NASZE IMPREZY 2014
MIKOŁAJOWE WARSZTATY EDUKACYJNE KORBIELÓW 2014
JESIENNE WARSZTATY EDUKACYJNE ISTEBNA 2014
DZIEŃ KARTOFLA 2014
WARSZTATY ŻEGLARSKIE - JESIEŃ
BIEGIEM OD CUKRZYCY - FESTIWAL BIEGOWY 2014
TURNUS DŹWIRZYNO 2014
MAJÓWKA PILSKO
WARSZTATY DZIERŻNO
ŻEGLARSKI DZIEŃ DZIECKA
WYCIECZKA WROCŁAW
SPŁYW KAJAKOWY BORNE SULINOWO
ZNAJDŹ NAS
NZOZ DIASOMED


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
WSPÓŁPRACUJEMYJAK DO NAS TRAFIĆ?
zumi
III EDYCJA - GALERIA STYPENDYSTÓW - SZKOŁA PODSTAWOWA
Nazywam się Bartosz Dądela Mam 13 lat. Na cukrzycę choruję od 5 roku życia. Aktualnie uczę się w pierwszej klasie Gimnazjum Katolickiego im. Świetego Stanisław Kostki w Kielcach. W roku szkolnym 2011/12 uzyskałem średnią ocen 5,5 oraz napisałem test na zakończenie szkoły podstawowej na 38 punktów. W tym samym roku zostałem laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpus”. Zająłem w nim 5 miejsce. Interesuję się piłką nożną. Uprawiam tą dyscyplinę sportu od 5 lat. Aktualnie należę do klubu piłkarskiego Astra Piekoszów. W roku 2010 byłem reprezentantem Polski w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci Chorych na Cukrzycę Junior Diabetes Cup w Genewie. Stypendium które uzyskam z programu „Słodycz Wiedzy” chcę przeznaczyć na doskonalenie moich umiejętności z języka angielskiego.Nazywam się Jakub Dolega. Chodzę do VI klasy. Na cukrzycę choruję prawie 2 lata. Używam pompy insulinowej. Moją pasją jest piłka nożna. Gram w juniorach klubu ,,Gmina Kozłowo’’ na pozycji lewego obrońcy. Przyznane mi stypendium zamierzam wykorzystać na zakup nowych ochraniaczy i korków. Gdy dowiedziałem się, że mam stypendium bardzo się ucieszyłem.

Nazywam sie Szymon Niewierowski.
Obecnie jestem uczniem kl VI szkoły podstawowej.
Bardzo się ucieszyłem kiedy ,,znalazłem'' siebie na liście tegorocznych stypendystów. Moja radość była jeszcze większa, ponieważ osobiście znam kilka osób z listy np Kubę i Bartka- serdecznie Was pozdrawaim i gratuluję:) Pieniądze które otrzymam w tym roku przeznaczę na rozwijanie moich zainteresowań muzycznych. Gram na perkusji, to moja nowa pasja:) Postanowiłem włożyć maximum wytrwałości, cierpliwości i systematyczności, bo żeby osiągnąć sukces,trzeba się starać i mieć motywację. Serdecznie pozdrawaim wszystkich uczestników kolonii w Dźwiżynie. W tym roku byłem na kolonii po raz drugi i już nie mogę doczekać się kolejnych wakacji. Bardzo dziękuję za to, że nasz trud jest doceniany przez innych, nagrodę na pewno wykorzystam. Namawiam wszystkich, żeby rozwijali swoje zainteresowania muzyczne, plastyczne, sportowe i wszystkim życzę dobrych cukrów (sobie oczywiście też)Nazywam się Jakub Dądela. Mam 13 lat i mieszkam w Kielcach. Na cukrzycę choruję 6 lat. W tym roku rozpocząłem naukę w pierwszej klasie Gimnazjum Katolickiego im. Świętego Stanisław Kostki w Kielcach. Dostałem się do tego gimnazjum, ponieważ uzyskałem bardzo dobre wyniki w szkole podstawowej. Średnia ocen jaką otrzymałem wyniosła 5,5. Z test na zakończenie szkoły podstawowej uzyskałem 36 punktów. Podobnie jak mój brat Bartosz byłem laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpus” zająłem w nim 9 miejsce. Moimi ulubionymi przedmiotami są historia i geografia. Moją pasja jest piłka nożna. Uprawiam tę dyscyplinę sportu od 5 lat. Aktualnie należę do klubu piłkarskiego Astra Piekoszów. W roku 2010 byłem reprezentantem Polski w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci Chorych na Cukrzycę Junior Diabetes Cup w Genewie. Stypendium, które uzyskałem z programu „Słodycz Wiedzy” chcę przeznaczyć na dodatkowe lekcje języka angielskiego.

Nazywam się Laura Cłapka. Mam 11 lat. Jestem uczennicą piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim. Na cukrzycę choruję od pięciu lat, po dwóch latach dołączyła jej „koleżanka” celiakia. Od trzech lat mam pompę insulinową. Dzięki niej cukrzyca nie jest tak uciążliwa, a cukry łatwiej utrzymać w ryzach. W szkole na co dzień spotykam się z dużą życzliwością i zrozumieniem ze strony przyjaciół i nauczycieli w stosunku do mojej choroby.
Moją pasją jest malowanie i fotografowanie, głównie zwierząt i kwiatów. Uprawiam też sport. Bardzo lubię grać w koszykówkę i siatkówkę. Zdobyłam wraz z koleżankami III miejsce w międzyszkolnym trójboju lekkoatletycznym. Bardzo się cieszę, że znalazłam się na liście stypendystów. Nie wiem dokładnie, na co przeznaczę pieniądze. Jeszcze się zastanowię. Może na nowe płótna do malowania, albo sztalugę? Pozdrawiam wszystkie dzieci i młodzież z cukrzycą i nie tylko….
Zachęcam do korzystania z pompy insulinowej, z nią jest o wiele lepiej!
Nazywam się Łukasz Kita i uczęszczam do pierwszej klasy gimnazjum. Od 3 roku życia choruję na cukrzycę typu I. Choroba nie przeszkadza mi jednak w rozwijaniu moich pasji, których mam wiele. Interesuję się przede wszystkim przedmiotami ścisłymi, głownie matematyką i informatyką. Ponadto uwielbiam góry, zarówno latem, gdzie mogę przechadzać się po górskich szlakach zdobywając kolejne szczyty, jak i zimą, kiedy szusuje na nartach. Bardzo dziękuje za przyznane mi stypendium , zamierzam je przeznaczyć na rozwijanie moich zainteresowań. Pozdrawiam gorąco.
Nazywam się Michał Kużma, chodzę do I klasy gimnazjum.
Moją pasją jest nauka, piłka nożna i tenis, lubię także grać w gry komputerowe i czytać książki, mnóstwo książek...
Gdy dowiedziałem się, że dostałem takie fajne stypendium, bardzo się ucieszyłem. Od razu miałem pomysł na to, co zrobię z tymi pieniędzmi, przeznaczę je na profesjonale lekcje tenisa oraz kupię wymarzone książki.
Uważam, że warto pracować, dużo się uczyć, bo ktoś to kiedyś zauważy i doceni.


Nazywam się Ola Chwalińska i mam 12 lat. Na wieść o otrzymanym stypendium byłam zaskoczona i ucieszona. Poczułam się doceniona , że za moją pracę otrzymałam takie „wyróżnienie”. Moimi pasjami są: pisanie opowiadań, gra w szachy, historia i języki obce. Stypendium chcę przeznaczyć na klasową wycieczkę do Niemiec oraz na zakup tableta.. Dziękuję za przyznaną mi nagrodę ,która motywuje mnie do dalszej pracy.


Na wyniki czekałam z ogromną niecierpliwością. Gdy mama powiedziała mi, że dostałam stypendium, ogromnie się ucieszyłam. Po raz kolejny zamierzam wykorzystać te pieniążki na dokształcanie języka angielskiego. Jest to trudny język, a dodatkowe lekcje są dla mnie pomocą. Bardzo dziękuję za uznanie i przydzielenie mi tego stypendium. W tym roku tez będę się starała.
Nazywam się Wiktoria Cholerzyńska i mam 13 lat. Chodzę do pierwszej klasy Gimnazjum Nr 1 w Łasku im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Bardzo się cieszę, że przyznano mi stypendium "Słodycz wiedzy". Kocham konie i dlatego też pieniądze ze stypendium przeznaczę z pewnością na lekcje jazdy konnej. Ten sport jest moją pasją i sprawia mi dużą radość. Na lekcje jeżdżę raz w tygodniu, a w przyszłe wakacje chciałabym pojechać na swój pierwszy obóz jeździecki. Na cukrzycę choruję od 4 lat, a od 3 lat mam pompę insulinową. Staram się bardzo żeby choroba nie przeszkadzała mi w codziennym życiu, ani w uprawianiu sportów. Jeszcze raz bardzo dziękuję za to wyróżnienie.


JESTEŚ STYPENDYSTĄ? NIE ZNALAZŁEŚ SWOJEGO ZDJĘCIA? SKONTAKTUJ SIE Z BIUREM TOWARZYSTWA - 32 331 33 49 lub 605 331 345 , mail biuro@mojacukrzyca.pl
PEŁNA LISTA STYPENDYSTÓW III EDYCJI


Stypendia dla młodych diabetyków ufundowali:

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, Bayer Health Care, serwis naszacukrzyca.pl, Roche, Magazyn SzugarfrikOceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
NASZE PROGRAMY
AKCJA CUKRZYCA - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC!
SZKOŁY I PRZEDSZKOLA PRZYJAZNE DIABETYKOM
SŁODYCZ WIEDZY - STYPENDIA DLA UCZNIÓW - DIABETYKÓW
DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL
ZDROWO JEM - JESTEM AKTYWNY
ACTIVEDIABET - PROGRAM MICHAŁA JELIŃSKIEGO
POMPOWA MAPA POLSKI
SZKOLENIA W PLACÓWKACH
INDYWIDUALNE SUBKONTA
1 % PODATKU DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ
GRUPA WSPARCIA
WAKACJE TURNUSY REHABILITACYJNE
WARSZTATY EDUKACYJNE
JEDEN PROCENT PODATKU

1% dla OPP
BEZPŁATNY PROGRAM PIT! KLIKNIJ, ZAREJESTRUJ SIĘ I WYPEŁNIJ!

BANERY 1 %
POLECAMY!

PORADNIK
DZIECKO Z CUKRZYCĄ W PRZEDSZKOLU I SZKOLE
ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE

PORADNIK
NewFusioN by HaYaLeT 1,499,839 unikalnych wizyt  


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!