27 Luty 2015 00:51
NASZE IMPREZY 2015
MARCOWA AKADEMIA RELAKSACYJNA
MAJOWA AKADEMIA SZKOLENIOWA
TURNUS WAKACYJNY DŹWIRZYNO
NASZE IMPREZY 2014
MIKOŁAJOWE WARSZTATY EDUKACYJNE KORBIELÓW 2014
JESIENNE WARSZTATY EDUKACYJNE ISTEBNA 2014
DZIEŃ KARTOFLA 2014
WARSZTATY ŻEGLARSKIE - JESIEŃ
BIEGIEM OD CUKRZYCY - FESTIWAL BIEGOWY 2014
TURNUS DŹWIRZYNO 2014
MAJÓWKA PILSKO
WARSZTATY DZIERŻNO
ŻEGLARSKI DZIEŃ DZIECKA
WYCIECZKA WROCŁAW
SPŁYW KAJAKOWY BORNE SULINOWO
ZNAJDŹ NAS
NZOZ DIASOMED


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
WSPÓŁPRACUJEMY


JAK DO NAS TRAFIĆ?
zumi
CORAZ MNIEJ WOLNYCH MIEJSC! WAKACJE 2015 - DŹWIRZYNO - 25.07-08.08.2015
Zapraszamy na Turnus Edukacyjno-Rehabilitacyjny do Dźwirzyna. Wakacyjny wyjazd odbędzie się w terminie 25 lipca - 8 sierpnia 2015. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji, edukacji i niespodzianek. Poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej  .. 
STRAŻE MIEJSKIE DO SZKOLEŃ
Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą rozpoczęło Ogólnopolski Program Szkoleń Straży Miejskich w zakresie postępowania z osobą chorą na cukrzycę. Jako pierwsza została przeszkolona Straż Miejska w Zabrzu, po której interwencji pomimo widocznej opaski z informacją o chorowaniu na cukrzycę odwieziono diabetyka w stanie hipoglikemii na izbę wytrzeźwień. Na liście do przeszkolenia przewidziani są też funkcjonariusze Straży Miejskich z Krakowa, Wrocławia, Opola, Gliwic, Świętochłowic, Raciborza, Oświęcimia, Gogolina, Bielska Białej, Legnicy, Chorzowa, Rudy Ślaskiej, Świętochłowic, Piekar Śląskich i Głubczyc. Kontakt w sprawie szkoleń w Biurze Towarzystwa lub pod numerem 32 331 33 49, 605 331 345.
  Czytaj więcej  .. 
WARSZTATY W AKADEMII DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z CUKRZYCĄ - MARZEC I MAJ
W tym roku cieszący się ogromną popularnością cykl Warsztatów Edukacyjno-Rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę oraz ich rodzin i opiekunów przyjmuje nową formę. Zapraszamy do zapisów na MARCOWĄ AKADEMIĘ RELAKSACYJNĄ w terminie 13.03-15.03.2015 w Istebnej oraz MAJOWĄ AKADEMIĘ SZKOLENIOWĄ w terminie 1.05-3.05.2015 w Korbielowie. Poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej  .. 
CUKRZYCA - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC!!!!
Trwa zainicjowana przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą akcja pod hasłem "CUKRZYCA - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC!" Jej częścią jest ulotka skierowana do społeczeństwa, dzięki której każdy może dowiedzieć się kilku podstawowych informacji o chorobie jaką jest cukrzyca oraz o tym jak pomóc osobie chorej na cukrzycę. Oto dwie historie, które zdarzyły się niedawno:
Maciej ze Świętochłowic - pomimo posiadania specjalnej bransoletki informującej o chorobie i glukometru został odwieziony przez Straż Miejską z Zabrza do Izby Wytrzeźwień.
Ela, 28 letnia mieszkanka Katowic - kilka miesięcy temu na ulicy w środku dużego miasta miała silne niedocukrzenie. Traciła równowagę i świadomość. Nikt z przechodniów nie zareagował. Ela miała jednak szczęście. Zauważył ją przechodzący przypadkiem mężczyzna, który jest ojcem dziecka chorego na cukrzycę.
Konsultacją medyczną zawartości publikacji zajęły się Prof. dr hab. n. med. Ewa Otto-Buczkowska i Dr n. med. Barbara Malanowicz. Wydawcą ulotki jest Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Ulotkę można ją również pobrać ze strony internetowej www.mojacukrzyca.pl - POBIERZ, WYDRUKUJ I POKAŻ INNYM!!!
Zapoznaj się z publikacją. Czytaj więcej...
  Czytaj więcej  .. 
SZKOŁY I PRZEDSZKOLA PRZYJAZNE DIABETYKOM
Oto lista szkół i przedszkoli przyjaznych dzieciom i młodziezy z cukrzycą. To placówki, które zostały przeszkolone w ramach Programu "SZKOŁY I PRZEDSZKOLA PRZYJAZNE DIABETYKOM" realizowanego przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.
Chcesz, aby w szkole lub przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko z cukrzycą odbyło sie szkolenie z zakresu "Bezpiecznego pobytu dziecka z cukrzycą w placówce oświatowej.", nie czekaj - skontaktuj się z Biurem Towarzystwa - 32 331 33 49 lub 605 331 345
  Czytaj więcej  .. 
SPOTKANIE W MINISTERSTWIE ZDROWIA - ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2015
Jak można było się spodziewać spotkanie ministrów z pacjentami zdominował pakiet onkologiczny. Diabetycy nie dowiedzieli się nic konkretnego. Spotkanie odbyło się w ramach Forum Liderów Organizacji Pacjenckich. Wręczono tez doroczne Nagrody św. Kamila.
  Czytaj więcej  .. 
REMISJA - CO TO JEST?
Czy jeżeli u chorego ze świeżo rozpoznana cukrzycą typu 1 następuje stopniowe obniżanie się zapotrzebowania na insuliną to oznacza ustępowanie choroby? Na to pytanie można znaleźć odpowiedzi w najnowszym artykule Prof. dr hab. med. Ewy Otto-Buczkowskiej. PRZECZYTAJ
JEDEN PROCENT - PROSIMY PAMIĘTAJ O NAS!!!
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW TOWARZYSTWA. UCHWAŁY PODJĘTE.
Odbyło się Walne Zebranie Członków Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Zostały przyjęte sprawozdania z działalności za miniony rok, raporty finansowe oraz udzielono absolutorium Zarządowi.
  Czytaj więcej  .. 
NASZE PROGRAMY
AKCJA CUKRZYCA - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC!
SZKOŁY I PRZEDSZKOLA PRZYJAZNE DIABETYKOM
SŁODYCZ WIEDZY - STYPENDIA DLA UCZNIÓW - DIABETYKÓW
DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL
ZDROWO JEM - JESTEM AKTYWNY
ACTIVEDIABET - PROGRAM MICHAŁA JELIŃSKIEGO
POMPOWA MAPA POLSKI
SZKOLENIA W PLACÓWKACH
INDYWIDUALNE SUBKONTA
1 % PODATKU DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ
GRUPA WSPARCIA
WAKACJE TURNUSY REHABILITACYJNE
WARSZTATY EDUKACYJNE
JEDEN PROCENT PODATKU

1% dla OPP
BEZPŁATNY PROGRAM PIT! KLIKNIJ, ZAREJESTRUJ SIĘ I WYPEŁNIJ!

BANERY 1 %
POLECAMY!

PORADNIK
DZIECKO Z CUKRZYCĄ W PRZEDSZKOLU I SZKOLE
ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE

PORADNIK
NewFusioN by HaYaLeT 1,469,219 unikalnych wizyt  


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!