24 Maj 2015 16:01
ZNAJDŹ NAS

NASZE IMPREZY 2015
MARCOWA AKADEMIA RELAKSACYJNA
MAJOWA AKADEMIA SZKOLENIOWA
WARSZTATY AKTYWNIE Z CUKRZYCĄ
TURNUS WAKACYJNY DŹWIRZYNO
REJS PO MORZU PÓŁNOCNYM 10 EDYCJA
NASZE IMPREZY 2014
MIKOŁAJOWE WARSZTATY EDUKACYJNE KORBIELÓW 2014
JESIENNE WARSZTATY EDUKACYJNE ISTEBNA 2014
DZIEŃ KARTOFLA 2014
WARSZTATY ŻEGLARSKIE - JESIEŃ
BIEGIEM OD CUKRZYCY - FESTIWAL BIEGOWY 2014
TURNUS DŹWIRZYNO 2014
MAJÓWKA PILSKO
WARSZTATY DZIERŻNO
ŻEGLARSKI DZIEŃ DZIECKA
WYCIECZKA WROCŁAW
SPŁYW KAJAKOWY BORNE SULINOWO
NZOZ DIASOMED


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
WSPÓŁPRACUJEMYJAK DO NAS TRAFIĆ?
zumi
WISŁA WDD 2009
Od 13 do 15 listopada w Wiśle odbyły się Jesienne Warsztaty Edukacyjno-Rehabilitacyjne. W piątkowy, listopadowy wieczór 60-osobowa grupa uczestników dotarła do Domu Wczasowego „Beskidy”. Tam spotkała nas bardzo miła niespodzianka. W imieniu burmistrza miasta Wisła przywitał nas radny Henryk Podżorski. Podczas specjanego spotkania zaprezentowane zostały osatnie działania Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą na rzecz krajowego środowiska dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę i ich opiekunów.

Nawet kiepska listopadowa pogoda nie pokrzyżowała planów aktywnego spędzania wolnego czasu po hasłem „Cukrzyca w akcji”. Były spacery, było pływanie w basenie, przechadzki Nordic Walking i wreszcie relaks w jacuzzi.

Przede wszystkim jednak podczas pobytu dzieci, młodzież i ich opiekunowie uczestniczyli w wykładach i spotkaniach edukacyjnych. O unikaniu powikłań cukrzycy mówiła Dr Dorota Różycka a do budowania relacji w grupie wsparcia namawiała psycholog Anna Waldera. Osobnym punktem był wykład Prof. Dr hab. n. med. Ewy Otto-Buczkowskiej na temat najnowszych zagadnień poruszanych na światowych i europejskich spotkaniach diabetologów w Lubjanie i Wiedniu.

W ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy odbyła się druga edycja „Konkursu z Niebieskim Okręgiem”. Tym razem przygotowany we współpracy z magazynem „Glukomag”. Pierwsze miejsca w grupie młodzszej zajęli Jagoda Bąk i Karolina Zielińska, a w grupie starszej Bartek Jankowski i Piotr Dyc.

Bardzo ważnym akcentem był panel dyskusyjny pod tytułem „Sobie sami”. W trakcie dyskusji rodzice małych i dużych „cukiereczków” wymieniali się doświadczeniami. Była mowa o problemach z obsługą pompy, o współpracy z przedstawicielami firm, o zakupach wkłuć, poziomie leczenia czy wreszcie o trudnosciach w wychowaniu dzieci z cukrzycą. Ożywiona dyskusja przeniosła się na korytarze i trwała bardzo długo.

Wieczór upłynął na uroczystym spotkaniu, podczas którego pokazana została multimedialna prezentacja o historii Światowego Dnia Cukrzycy połączona z premierą najnowszej publikacji Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą pod tytułem: "Cukrzyca - nie bądź obojętny, możesz pomóc."

Po premierze nie brakowało dyskusji na temat życia diabetyków w społeczeństwie. Wieczór zakończyło wspólne ogladanie filmu „Bądź sobą” polsko czeskiej produkcji z udziałem Szymona Kłody, 15-latka chorego na cukrzycę. Najmłodsi z kolei podczas wieczoru z karaoke, prezentowali swoje wersje znanych przebojów.

Ostatni dzień Warsztatów upłyna pod znakiem aktywnosci fizycznej pod hasłem „Cukrzyca w akcji” oraz krótkiej wycieczki do Krakowa i udziału w Marszu Diabetyków z Przyjaciółmi.

Partnerami Warsztatów byli: firma Roche Diagnostics Polska reprezentowana przez Ewę Gwóźdź oraz magazyn „Glukomag”, który reprezentowali Anna Michnikowska i Mariusz Kalinowski.

PARTNERZY:
ZOBACZ TAKŻE:
WISŁA.PL


TAK BYŁO:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
NASZE PROGRAMY
AKCJA CUKRZYCA - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC!
SZKOŁY I PRZEDSZKOLA PRZYJAZNE DIABETYKOM
SŁODYCZ WIEDZY - STYPENDIA DLA UCZNIÓW - DIABETYKÓW
DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL
ZDROWO JEM - JESTEM AKTYWNY
ACTIVEDIABET - PROGRAM MICHAŁA JELIŃSKIEGO
POMPOWA MAPA POLSKI
SZKOLENIA W PLACÓWKACH
INDYWIDUALNE SUBKONTA
1 % PODATKU DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ
GRUPA WSPARCIA
WAKACJE TURNUSY REHABILITACYJNE
WARSZTATY EDUKACYJNE
POLECAMY!

PORADNIK
DZIECKO Z CUKRZYCĄ W PRZEDSZKOLU I SZKOLE
ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE

PORADNIK
NewFusioN by HaYaLeT 1,574,562 unikalnych wizyt  


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!